Pożyczka online – czy to jest bezpieczne?

Pożyczka online – czy to jest bezpieczne?

Jeśli chcesz uniknąć najczęstszych błędów związanych z pożyczaniem pieniędzy (i nie występować później w programie Elżbiety Jaworowicz 🙂 ), to przeczytaj uważnie ten wpis, gdyż zawiera on istotne wskazówki dotyczące pożyczania pieniędzy w formie jaką jest pożyczka online, zaciągana przez internet.

Pożyczka online czy pożyczka lokalnie?

Jeśli masz do wyboru opcję pożyczki online i jej odpowiednik w internecie, to w 90% przypadków, wersja pożyczki w internecie będzie znacznie tańsza. Czasem 20% tańsza, a czasem nawet połowę.

 • w internecie nie trzeba utrzymywać placówki, a koszt takiej placówki to od kilku do kilkunastu tysięcy złotych za miesiąc (do tego media),
 • do obsługi wielu pożyczek na raz wystarczy system i 1 pracownik, który go obsługuje, zaś w placówce pracuje kilkoro ludzi, do tego obsługa (np. sprzątaczki), serwisanci sprzętu, itd.,

To dwa główne powody dla których pożyczka przez internet jest po prostu tańsza, bo te zaoszczędzone pieniądze można potraktować jako zniżkę/zachętę dla klienta.

Czy pożyczka online jest bezpieczniejsza?

pożyczki onlineNad firmami działającymi w internecie, sprawuje pieczę wiele instytucji. Firma pożyczkowa udzielająca pożyczki online, musi mieć regulamin (sprawdź go!), zobacz czy widnieją tam takie informacje jak KRS, NIP, REGON, adres firmy. Jeśli tego nie ma, nie pożyczaj. Znane firmy – te z reklam telewizyjnych, są dokładnie sprawdzane, choćby przez Komisję Nadzoru Finansowego, tak więc wszelkie uchybienia są na bieżąco korygowane.

Gdy pożyczasz pieniądze lokalnie u “Pana Firma Krzak”, nigdy nie wiesz z kim masz do czynienia. W najgorszym wypadku możesz trafić na wyzyskiwaczy, którzy mają ogromne oprocentowanie, ukryte w warunkach umowy. Pożyczając 1000 zł, będzie trzeba oddać na przykład 10 razy więcej.

Która firma oferuje dobrą pożyczkę online?

Poniżej mała lista firm pożyczkowych, oferujących chwilówki od kilkuset, do kilku tysięcy złotych. Te firmy znasz z całą pewnością z reklam, ulotek i placówek lokalnych. Zaciągniecie pożyczki jest tam bardzo proste i intuicyjne, a przede wszystkim bezpieczne.

Śledź nas na Facebook'u


5 thoughts on “Pożyczka online – czy to jest bezpieczne?

 1. Krystian

  Pożyczki online to bardzo dobra sprawa 🙂 Mnie już nie raz uratowały, bo pieniądze są prawie od ręki na koncie 🙂 Przy pierwszym razie miałem jakiegoś takiego małego stracha ale przy kolejnych razach już wszystko spoko 🙂

 2. Swat

  Ja tez korzystam często z pożyczek online – tak naprawdę nie są one takie straszne.. Tak jak wspomniałem już nie raz zaciągałem taką pożyczkę bez zbędnych formalności. Czasami była to pożyczka online większa czasami mniejsza ale jak na razie nie miałem żadnych problemów ze spłatą.

 3. judi

  A którą firmę pożyczkową byście polecali?

 4. Swat

  Tak jak wspominałem ja korzystałem z kilku i ze wszystkich byłem zadowolony. Pod tym wpisem masz fajnie przedstawione firmy pożyczkowe i co oferują nie trzeba szukać nigdzie indziej.

 5. judi

  Ok dzięki. Trochę się bałam tych pożyczek online ale już czytałam kilka opinii i raczej każdy był zadowolony. A chodzi mi o jakąś niewielką kwotę także nie będę sobie zawracać głowy chodzeniem do banku i załatwianiem tych wszystkich dokumentów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *