Kredyt hipoteczny – jaki wkład własny

Kredyt hipoteczny – jaki wkład własny

W serii tekstów “na szybko” staram się ograniczać do kilku zdań, dlatego moja porada na temat wkładu własnego brzmi tak.

Wiem, że są wymogi związane z posiadaniem takiego wkładu własnego, a Ty zapewne się tym przejmujesz. Jednak jeśli tylko masz taką możliwość, postaraj się wnieść do kredytu hipotecznego relatywnie duży wkład własny (w miarę swoich możliwości).

Jeśli masz odłożone x tysięcy na życie, zastanów się czy warto wykorzystać znaczą część swoich pieniędzy na wkład własny, ponieważ to może znacznie obniżyć koszty Twojego kredytu, a co za tym idzie – niższe raty, krótszy okres spłacania, większy komfort comiesięczny.

To tylko moje zdanie, a sam w pewnym sensie wdrożyłem to w życie, bo wnieśliśmy większy wkład własny do kredytu hipotecznego, niż ten który był wymagany.

Pozdrawiam Serdecznie. A jeśli chcesz poczytać więcej o wkładzie własnym, polecam tu: wkład własny pytania i odpowiedzi.

Śledź nas na Facebook'u


One thought on “Kredyt hipoteczny – jaki wkład własny

  1. Eryk1990

    Dobrze wiedzieć 🙂 Właśnie rozglądam się za jakimś kredytem hipotecznym i szukam jakiś porad. Nigdy jeszcze nie brałem żadnych pożyczek ani kredytów i jestem w tym temacie całkowicie zielony ;/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *